Hacettepe Üniversitesi Lojistik-Ulaşım Paneli

21 Nisan  Salı günü Hacettepe Üniversitesi Girişim ve Yatırım Topluluğunun davetlisi olarak Ankara’nın yolunu tuttuk. İstanbul üzerinden karayolunu kullanarak ulaştığımız Ankara’da yol üzerindeyken sanırım senenin son karına şahit olmak Nisan’ın son günlerinde oldukça farklı bir deneyim oldu benim için.

Yeni girişimlere ve teknolojik gelişmelere açık olan sektörümüzü bu etkinliğimizde farklı bir açıdan inceledik. Sektör-Girişimleri-UlaşımKatılımcılardan Murat Duran ağırlıklı olarak insan taşımacılığı ve beraberinde desteklenen kargo taşımacılığından bahsederken aynı zamanda bu işlemler için gerekli olan yazılımlar ve uygulamaları hakkında bilgi verdi. İsmail Hilmi Adıgüzel ise sektörel bir girişimde bulunmak için nasıl farklılık oluşturulması gerektiği ve izlenilmesi gereken yollar hakkında katılımcılarla bilgi alışverişinde bulundu.

Konuşmacılardan ardından söz alarak öncelikle sektörümüzle alakalı genel bir bilgi verdikten sonra başta yazılımsal olmak üzere bir çok alanda Lojistik sektöründe geliştirilebilecek alanlardan bahsettim ülkemizde ve Dünya üzerindeki lojistik girişimlerinden örnekler vererek aslında sektörümüzün de bu noktada oldukça fazla üretkenliğe muhtaç olduğunun resmini katılımcı arkadaşların zihninde oluşturmaya çalıştım.

Hacettepe Üniversitesi gibi ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birinden mezun olacak gençlerin sektörümüz için farklı girişimler gerçekleştirebileceğine inanarak üniversiteden ayrıldık. Ankara’dan çıkmadan Ulaştırma Bakanlığı müsteşarı Sayın Talat Aydın ile de makamında görüşüp tanışma fırsatı bulmakta şahsım adına o tarihe not edebileceğim önemli bir gelişme olarak kayıtlarıma geçti.

Aşağıda bizleri davet eden Hacettepe Üniversitesi Girişim ve Yatırım Topluluğunun tanıtım yazısını bulabilirsiniz.

Kendilerine ve katılımcı arkadaşlara tekrar teşekkür ediyor, Başarılı bir hayat diliyorum.

Biz Kimiz?

Hacettepe Girişim ve Yatırım Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi bünyesinde 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyette olan, girişimciliği üniversite öğrencilerine benimsetmeyi amaç edinmiş, bu amaç doğrultusunda öğrencilerin kendi fikirlerini bireysel veya ekip halinde hayata geçirmelerine yardımcı olmak ve gerekli motivasyonu sağlamak amacıyla kurulmuş bir öğrenci topluluğudur.
Hacettepe Girişim ve Yatırım Topluluğu, amaçları doğrultusunda tamamen kendisine özgü bir yapı oluşturmuştur. Bunlardan birincisi ve topluluğun asıl kuruluş amacı olan “Girişimci Eğitimi” ayağı, diğeri ise topluluğun daha fazla kitleye ulaşmayı ve kaliteyi artırmayı amaç edinmiş bir şirket gibi işlemesini sağlayacak olan “Yönetim” bölümüdür.
Her yıl ülkemizde binlerce genç üniversitelerden mezun oluyor. Bunların büyük çoğunluğu maaşlı işlerde çalışmaya başlarken bir kısmı da kendi işinin patronu olma yolunda kendi girişimlerini başlatıyorlar. Kendi işinin patronu olma düşüncesi birçok üniversite öğrencisinin aklını çeldiği gibi biz GİYAT üyelerinin de şimdiden bu yolda adımlar atmasını sağlıyor.
Girişim ve Yatırım Topluluğu olarak geçmiş yıllarda gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalar için emeği geçen tüm üyelerimize, katkısını esirgemeyen akademik danışmanımıza, üniversite bileşenlerine ve siz değerli büyüklerimize çok teşekkür ediyor, çalışmalarımızın her yıl artarak devam etmesini temenni ediyorum.
Saygılarımla,
Mehmet Furkan Akar
Kurucu

 

One comment

Lütfen Görüşünüzü Bizimle Paylaşın