Merhaba Lojistik

Bundan böyle yazılarımla www.lojistikci.com‘da da yer alacağım. Her biri alanında uzman hocalarımında yazılarını paylaştığı, site yöneticileri tarafından Lojistikle alakalı bir çok kaynağa, teze ve araştırmalara yer verilen, ayrıca lojistikle alakalı etkinliklerinde takibini yapabileceğiniz lojistikci.com’un başta öğreciler olmak üzere sektördeki herkese bir şeyler katmak için çıktığı bu yolda onlara bir nebze olsun yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

Aşağıda lojistikci.com için yazdığım Merhaba Lojistik yazısını okuyabilirsiniz…

Merhaba Lojistik

Yeni sevgiliyi elde tutmak için söylenen güzel  sözler vardır. ‘Seni geç buldum, tez yitiremem bu sözler arasında benim favorimdir hep. Bağlılığın ve ebediyyetin güzel bir simgesidir bu cümle ve biz  Millet olarak kelimelere böyle anlamlar yüklemeyi hep sevmişizdir.

Şimdilerde bu sözü hep bir ağızdan Lojistik için söylüyoruz. Şu an piyasa da yerleşik olan firmalardan bir çoğu eski zamanın nakliyecileri, sektördeki hocalarımız, öğrenci arkadaşlarımız, ve içerisinde bulunan herkes tarafından günümüzde ‘lojistik’ kelimesine  farkında olmadan o denli anlamlar yükledik ki şimdilerde içini doldurmak için uğraşıp duruyoruz. Açıkcası geç bulunca daha bir kıymetli oluyor her şey.

Bazen düşünüyorum da Lojistik değil de hala Nakliye sektörü olarak anılıyor olsaydık  yine de bu denli popüler olurmuyduk?  Rehber öğretmenler nakliye işinde iyi para var herkes tercih listesinde nakliyeciliğe yer versin deseydi verilen tepkiler nasıl olurdu?

Açıkcası hepimizin Lojistiğin büyüsüne kapıldığı bir gerçek. Gerçi Dünya’ da hızla artan tüketim ihtiyacı lojistiği körükleyen yegane faktör olarak karşımıza çıksa da içerisinde yer alan bizlerin ‘Lojistiğin’ içini doldurmak için yapması gereken daha çok şey var.

İşte bu bilinçle hareket edenlerden; Lojistikci.com da bundan böyle bende yazılarımla yer alarak nacizane katkı sağlamaya çalışacağım. Hali hazırda kendi bloğumda da  yazmaya devam edeceğim. Dileyenler eskiye yönelik yazılarımı okumak ve benle fikir paylaşmak için kendi siteme de müracat edebilirler.

Öğrencisinden hocasına, depocusundan üst düzey yöneticisine kadar hepimiz bir şeyler katmaya devam ettiğimiz müddetçe içimizde var olan Lojistik aşkı da hiç bir zaman bitmeyecektir diye düşünüyorum.

Sazın teli kopma noktasına gelince verirmiş en iyi sesini, sona yaklaştığında yani. Bense daha yolun çok başında biri olarak kalınlığın verdiği amatörlükle kimi zaman kulaklarınızı incitirsem; şimdiden affola.  Eğer yazılarım ‘Lojistik’ ile alakalı olanların bilgilerine yardım edecek ya da olmayanlara yol gösterebilecekse ne mutlu bana.

Emre İpekçi   https://www.emreipekci.com/

Lütfen Görüşünüzü Bizimle Paylaşın