AÖF Lojistik Bölümü

Bekir Tuncel

Merhabalar,

Öncelikle böyle bir sayfa kurarak bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim Emre Bey. Ben AÖF Lojistik1.sınıf öğrencisiyim, teorik olarak lojıstik bölümünden yararlanabiliyorum dershaneye giderek ,yalnız uygulamalı olarak faydalanamıyorum. Önceki sorularda da vermiş olduğunuz cevaplarda teorik çalışma ile uygulamalı çalışma arasında bayağı fark olduğunu belirtmişsiniz. 2. sınıfta Eskişehir Anadolu Üniversitesi veya herhangi bir lojistik üniversitesinden böyle yardımcı olacak uygulamalı derslerinden yararlanabilir miyiz?

Bir 2. sorumda okulun bitimine yaklaştığımızda bildiklerimizle pekiştirmek için 30 günlük lojistiği daha iyi öğrenmek amaçlı bir üniversite yardımıyla stajerlik yapabiliyor muyuz? Bunlarla ilgili bana bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler…

 

Emre

Hali hazırda Anadolu üniversitesi öğrencisi olduğunuz için eğer lojistik dersleri üniversite bünyesinde veriliyorsa elbette okula gidip derslere girebilirsiniz. Ama bunun haricinde lojistik bölümü olan bir okula gidip ben derslerinize girmek istiyorum demenizin bir anlamı olmaz. Yine de bu eksikliklerinizi Lojistikle alakalı yapılan seminerlerden, kamplardan yararlanarak giderebilirsiniz.

Madem ki staj yapmak istiyorsunuz ki bu gerekli, lojistik firmalarına başvurabilirsiniz. Yalnız bunun da farklı aşamaları olacaktır. Elbette bazı firmalar bu isteğinizi değerlendirecektir ama AÖF öğrencisi olduğunuz için bazı pürüzler çıkabilir. Bunları da aşmak size kalmış bir durum.

 

Lütfen Görüşünüzü Bizimle Paylaşın