Doğru Okulu Seçebilmek

Ali Dilmez

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümünü yeni açmış. İyi bir puanım var. Kadir Has tam burslu , İstanbul Üniversitesi de olabiliyor.

Oturmuş olduğu için İstanbul Üniversitesi mi yoksa Uluslararası Ticaret ve Lojistik adı altında olduğu için Kadir Has mı daha mantıklı? Yoksa iyi vakıf üniversitelerinden olan Bilgi Üniversitesi mi?

Bilginiz varsa Kadir Has ,Bilgi ve İstanbul Üniversitesi hakkında bilgilerinizi paylaşır mısınız?

 

Emre

Önemli olan senin şu anda lojistik bolümünü okumaya karar vermiş olman. benim bu noktadan sonra şu universite de oku demem etik olarak doğru olmaz. Ama tavsiyem saydığın üniversiteleri iyi bir sekilde tartman. İstanbul üniversitesi ilk oldugu icin bir adim öndedir. Kadir Has’ın egitim kadrosu tecrübelidir. Bilgi universitesinin yabanci dil egitimi kalitelidir ama bölümü yenidir. Hangisini seçersen seç mutlaka birseyler eksik kalabilir. Kalite, yabanci dil, tecrube vs. burada senin cevap vermen gereken kendi ozelliklerini de dikkate alarak acaba sen hangi noksanlığı bireysel ozelliklerinle ekarte edip doğru olan okulu nasil seçeceksin? Bu soruya cevap verince dogru tercihi de yapmis olursun.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Lütfen Görüşünüzü Bizimle Paylaşın