İş Başvuru Süreci

Tuğba

hayırlı akşamlar

ben 2yıllık dış ticaret ya da lojistik okuyup dikey geçişle uluslararası ticaret ve lojistik fakültesine yerleşip lisansımı tamamlamak istiyorum. İnternette araştırıyorum fakat aydınlatıcı bilgiler olmadığı bir gerçek. Ben lisans programını bitirip iş başvurusu için giTtiğimde özellikle neye bakacaklardır? yabancı dil önemli hatta çok çok önemli onun farkındayım. Sap programını biliyor olmakta bizi öne alır mı ? Şimdiden teşekkürler.

Emre

İş başvurusunda bulunacağın her şirketin kendilerine göre arayacağı özel kriterler olacaktır, bunları sıralamak bu sebeple çok da kolay değil.

Yinede genel olarak lojistik için; özgüveni yüksek grup çalışmasına yatkın, stresi göze alabilecek, insanlarla rahat iletişim kurabilecek bir profil aranır ve tabi seninde farkında olduğun gibi iyi bir yabancı dil sahibi olmak çok önemli.
Ayrıca daha önce bilgi teknolojileri ile ilgili yazdıklarımı okursan yardımı dokunur fakat şunu söyleyeyim sana şirketler farklı farklı programlar kullanırlar bu sebeple SAP ile çalışan bir firmaya başvurduğunda bu programı bilmek senin için artı olur. Diğer firmalar için pek de bir faydası olmaz.

Lütfen Görüşünüzü Bizimle Paylaşın