Lojistik Bölümünün Geleceği

Mustafa

Sayın İpekçi;

Cevabınız için teşekkür etmekle birlikte 1-2 sorum daha olacak.

Sizin yazılarınızı okudum, yazınızın birinde söyle demişsiniz;
Bu bölümde çokta zorlanacağınızı yazmayacağım.. Siz bu cümlede bölümün zor olduğunu mu ima etmeye çalıştınız bu 1. Sorum..

2.sorumda bu lojistik ve taşımacılık sektörünün söylendiği gibi gelecek 15 yılın meslekleri arasında olup olmayacağı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Cevabınızı bekliyorum, iyi akşamlar.

Emre

Olurda birileri kızmasin diye öyle yazdım ama lojistik okumak sanırım bir işletme iktisat okumaktan daha kolaydır emin olabilirsin buna.

2. Soruna gelince lojistik sadece önümüzde ki 15 yıl boyunca değil insanoğlu ışınlanmayi bulana :)kadar revaçta olacak ki olmak zorunda da. Üretilen ürünler madem ki bir yerden bir yere taşınacak o halde biz olmadan bu mümkün değil. Lojistigi sadece bir iş kolu olarak düşünmemek lazım. Daha geniş düşününce sende görürsün ki aslında hayatın her safhasında lojistik var. İnsanın anne karnında 9 ay kusursuz bir şekilde taşınması bile aslında lojistik.
Sanırım demek istediğimi anlamışsındır.

28 Comments

 1. 1

  Evet evet anladım:),anladım ve Lojistik okumaktaki kararlılığımdan vazgeçmemeye karar verdim..
  Zamanınızı ayırıp değerli düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

 2. 2

  peki bende isityorum bu bölüm cok ama kızlar bu bölümü okuyacagım dediğinde o erkek iş degil mi tasımacılık diyorlar cok sacma degil mi ??

  • 3

   lojistik demek taşımacılık demek değil, önce bunun ayrımını bir yapmak lazım. taşımacılık lojistiğin sadece bir kısmı.
   Artık günümüzde güç gerektirenler hariç her işi bayanlarda yapabilir erkeklerde. Kaldı ki bayanlar bu gibi sektörlerde en az erkekler kadar başarılılar. Zaten lojistik firmalarının bir çoğunda çalışan bayan sayısı erkeklerle aynı hatta daha fazla olduğu şirketler bile var emin olabilirsiniz.

 3. 4
 4. 5
 5. 6

  slm emre bey ben bu sene tercih yapıcam tercıhlerımde 2 yıllıkları yazıcam lojistık ıı dıe bılıorum brde bana basın ve yayın teknolojisi dedıler kararsızm ufakta olsa bana önerı verebılırsenız memnun olurum yada bır kactane bölüm bıgınız varsa teşekürler

  • 7

   Açıkcası bölüm önerisi yapmak benim işim değil, sonuçta rehberlikçi değilim.
   Sadece lojistik bölümü isteyen arkadaşlara olabildiğim kadar yardımcı olmaya çalışıyorum.
   Bence kişisel becerilerinizi değerlendirin ve size en uygun alana yönelmeye çalışın. İlla ki lojistik okuyacak ya da başkalarının önerdiği bölümleri yazmak zorunda değilsiniz.
   Hangi alanda kendinizi yeterli ve ilgili görüyorsanız o alana yönelin.

 6. 8

  kolay gelsin ben lisee 2ye geçtim ticaret lisesin de okuyorum acaba lojistiqi secsem iyi olurmu yani qeleceqi parlak bi meslekmi bide onun için sermaye gerekiyormu yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler .d

 7. 9
 8. 10

  ii akşamlr ben kendimi bi özet geçeyim çocuk gelişimi mezunuyum ve bu bölümü istiyorum sizce mümkün mü acaba ayrıca açıktan okumam gerekiyo ve eçıktan rahatlıkla geçilebilcek bi bölüm mü şimdiden tşekkrler…

 9. 11
 10. 12
 11. 14
 12. 15

  Hocam iyi günler ben meslek lisesinde lojistik bölümü okuyorum bir kız olarak staj yerimde gümrükleri seçmem ne kadar doğru olur ?

 13. 17

  Merhaba,ben bu sene florence nightingale hemşirelik kazandım fakat dondurup tekrar hazırlanmak istiyorum.iyi çalışacağım yüksekleri hedefliyorum fakat uluslararası taşımacılık ve lojistik seçmeme önyargılı bakan çok çevrem var.sorum bu mesleği seçecek kişinin kişisel özellikleri ve hayattan beklentileri sizce ne olmalıdır?yardımcı olursanız sevinirim

  • 18

   Sabırlı, takipli ve düzenli olmalısınız bu işte. Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamalı insanlarla iyi iletişim kurmalısınız. Aslında sayılacak çok özellik var ama en başta gelenler bunlar.

 14. 19

  iyi günler bende bu aralar lojistik okumayı düşünüyorum peki sizde özel bi üniversitede mi okumak daha avantajlı yoksa devlet üniversitesinde mi?

 15. 21

  Merhaba Emre Bey verdiğiniz bilgiler gerçekten çok başarılı. Ben şuan lise öğrencisiyim ve lojistik okuyorum. Ve lojistiği okumaya devam edeceğim. Ama kafamı bulandıran bir tane soru var. Ben gelecekte Amerikada yaşamamı devam ettirmek istiyorum. Sizce yurt dışında lojistiğin yeri nedir? Maaşı nedir ? Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

 16. 23
 17. 25

  Iyi akşamlar. Lojistik ile ilgili bi kaç bölüm var mesela uluslararası taşımacıcılık ve lojistik farklarını biliyor musunuz ?

 18. 27

Lütfen Görüşünüzü Bizimle Paylaşın