Lojistik Okumak

Emrah

Merhaba.

Ben GYTE matematik mezunuyum. Bu yıl açıköğretimden bir bölüm daha okumak istiyorum. Kafamda iki bölüm var birisi lojistik diğeri iktisat. Sizce matematiğin yanına hangi bölümü okursam sağlam bir geleceğin temellerini atmış olurum. Teşekkürler

Emre

 

Açıköğretimden lojistik okumak ne denli faydalı olur açıkcası pek bir şey diyemeyeceğim. Tabi ki teorik bilgi olarak yararlı olur yalnız uygulama olmadıktan sonra öğrendiklerin biraz askıda kalacaktır ki; işin teorik kısmıyla uygulaması arasında bazen çok büyük farklar olabilmekte. Eğer öğrendiklerini pratiğe dökebilme şansın olursa daha iyi olur senin için.
GYTE gibi bir üniversitede matematik disiplinini almışsındır mutlaka; bu sebeple matematiğin yanına iktisat daha şık duruyor. Ama benim her zaman dediğim gibi sağlam bir gelecek istiyorsan yapabileceğine inandığın ve sevdiğin işi yapmalısın. Şu an ne işle meşgulsün bilemiyorum ama kendi niteliklerini iyi değerlendirmeli ve ona göre bir alana yönelmelisin. Bu sebeple okuyacağın 2. bölümden çok kariyer hedefini şu an da sağlam bir şekilde çizmelisin ki başarılı olabilesin.
umarım yardımcı olabilmişimdir…

Lütfen Görüşünüzü Bizimle Paylaşın