Lojistikte İş Yaşamı

Murat Kayhan

Lojistik sektörü hakkında iş/çalışma şartları açısında net bi bilgi bulamıyourm.Yani soyle ifade edeyim.4 yıl okuyan yüksekokul mezunları herhangi bir şirkette ofis çalışanı olarak mı görev alacak yoksa sorumlu mu olacak bu konu hakkında bilgisi olan çok az.Yani tabiki şirketten şirkete fark var bunu biliyorum. Ancak 4 yıl bitiren mezunların genelde ne tür işlerle ve ne tür yetkiyle çalıştığını anlatır mısınız?

 

Emre

İş hayatına ilk atıldığında doğal olarak deneyim eksikliğin olacağından bir müdür ya da şef olarak başlamak çok da kolay değil.İlk etapta çalıştığın şirket ve departmana göre normal bir çalışan olarak başlarsın. Ama bu durum hep böyle devam edecek diye bir kaide yok. Zaman geçip tecrübe edindikçe konumun da artış gösterecektir. Ama bu bahsettiğim şeyler zamanla olacaktır.

Sen bir lojistik mezunu olduğun için öğrendiklerini iş hayatına aktarıp, kullanman diğer kişilere nazaran daha hızlı olacaktır. Ve bu senin için çok önemli bir artıdır. Gün geçtikçe yetki ve sorumluluğunda elbette artar.
Şu da bir gerçek ki; İş hayatında insanları iki şey tatmin eder. Biri mevki, diğer para. Ve işverenler bunun her zaman farkındadırlar. Sen kendini geliştirip tecrübe edindikçe ve diğer insanlar arasından sivrilip fark yarattıkça bu iki şeyin de gelmemesi için hiç bir neden yok.
Sen yeter ki sabret ve değişime inan.

Lütfen Görüşünüzü Bizimle Paylaşın